Spotkanie uczniów klas 2 i 3 z psychodietetykiem

W dniu 27. 05. 2026r. w hali sportowej XI LOMS odbył się wykład prowadzony przez p. Dariusza Chudzińskiego, specjalistę psychodietetyki i studenta 3 roku psychologii na temat: Między formą a obsesją: o jedzeniu, emocjach i sportowej formie.” W wykładzie udział wzięły klasy: III B, D, F oraz II A, E, D.

W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie zasady dotyczą zdrowego żywienia, jak komponować wartościowe posiłki i na co zwracać uwagę przy wyborze produktów spożywczych. Ponadto mieli okazję przekonać się, jak istotne znaczenie psychologiczne ma jedzenie w naszym życiu oraz poznać specyfikę wybranych zaburzeń odżywiania. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań prowadzącemu. To spotkanie stanowi wkład w rozwój wiedzy i świadomości naszych młodych sportowców w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych i przeciwdziałania zaburzeniom odżywiania, które szczególnie często dotyczą młodzieży.