Finał Ligi Młodzieżowej PZSS i Puchar Gdyni

We wrześniu odbyła się XIII edycja  Finał Ligi Młodzieżowej PZSS, którą rozegrano na obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Kolejny raz do finału Ligi zakwalifikowały się dwa zespoły bydgoskiego Zawiszy w karabinie i pistolecie pneumatycznym, gdzie prym wiodą zawodnicy naszego liceum.

W zawodach gdzie najlepszych 8 drużyn w każdej dyscyplinie, podzielonych jest na dwie grupy  i rywalizujących każdy z każdym, świetnie radzili sobie nasi podopieczni.

Karabiniarze Zawiszy w cuglach wygrali swoją grupę odnosząc zwycięstwa we wszystkich meczach. Pierwsze miejsce również zajęła drużyna pistoletu ponosząc jedną porażkę.

W finale o złoto w karabinie; zespół  Zawiszy Bydgoszcz pokonał drużynę Kalibra Białystok 82:38

I miejsce - Zawisza Bydgoszcz - (Lutowska. Rochowska, Kowalska, Szoch, Szczepania

II miejsce – Kaliber Białystok

III miejsce - Gwardia Zielona Góra

 

W finale pistoletu o złot zawodnicy Zawiszy musieli uznać wyższość zawodników Delfina Tarnów  wynik 56:64

I miejsce – Delfin Tarnów

II miejsce – Zawisza Bydgoszcz - (Włazik, Szopik, Chrześcijańska, Sobiechowski)

III miejsce – Cover Warszawa

 

Puchar Gdyni

Karabin Juniorki Młodsze

1 miejsce - Kamila Lutowska [4G]

2 miejsce - Julia Rochowska [3G]

7 miejsce - Ruslana Osadcha [3G]

Karabin Młodziczki

2 miejsce - Martyna Kowalska [2A]

3 miejsce - Dominika Szczepaniak [ZAWISZA]

6 miejsce - Izabela Szoch [1A]

Pistolet Juniorki Młodsze

2 miejsce – Helena Włazik [4G]

Pistolet pneumatyczny Młodziczki

2 miejsce – Zofia Chrzescijańska [Zawisza]

6 miejsce – Oliwia Szopik [1A]